MEIE TEGEMISED
Soovime aidata kaasa tõeliselt toimivatelele loodushoiu tegevustele. Algatame sel teemal diskussioone ja pakume värskeid ideid. Võimaldame eraisikutel ja organisatsioonidel meie algatustes kaasa lüüa ja soodustame maaomanike initsiatiivi. Muudame vabatahtliku ja koostööl põhineva loodushoiu ühiskonnas aktsepteeritud normiks.
Bioloogiline mitmekesisus tähendab elu mitmekesisust Maal – kõike alates vetikatest kuni konnakotkaste, mikroobide ja põhjapõtradeni välja! Võtame arvesse kiireid keskkonnamuutusi ja inimese-looduse kooselu võimalikkust, maksimeerime tegevuste abil bioloogilist mitmekesisust, tuginedes ennetamise, vähendamise ja korvamise pritsiibile.
Publikatsioonid UudisedSeotud teemad
Kliimamuutuste pidurdamisel peab meie eesmärgiks olema tasakaalu saavutamine inimtekkeliste heitmete allikate ja kasvuhoonegaaside sidujate vahel. Aitame kaasa kasvuhoonegaaside vähendamisele koostöös maaomanikega ning panustame vabatahtliku süsinikuturu arendamisesse.
Publikatsioonid UudisedSeotud teemad
Eesti on riik, kus inimesed hindavad kõrgelt oma elukeskkonda ja vaimset kultuuripärandit. Oskame märgata ning väärtustada looduse ja universumiga seotud uskumusi ning väärtustame pärimust ka tänapäevases moodsas ühiskonnas.Lugupidav ja ühisosa otsiv suhtlemine kogukonnas on heade suhete aluseks. Igaühe loodushoid algab meie suhtumisest ja pisemastki teost. Toimiv loodushoid vajab aktiivseid maaomanikke – paljud riigid ja projektid tõestavad, et vabatahtlike maaomanike kaasamine suurendab liigirikkust (nt Safe Harbor ja METSO initsiatiivid).
Publikatsioonid UudisedSeotud teemad
Metsad on tähtsad väga mitmel moel. Eestis kehtiv metsaseadus tugineb ÜRO definitsioonile, määratledes metsa nii ökosüsteemina kui ka rõhutades metsade olulisust siis, kui keskmine puude pikkus on ajutiselt alla 1,3 meetri ehk siis, kui elupaik ajutiselt muutub. Tulevikus peame rakendama Safe Harbor põhimõtteid Eesti kontekstis, et pakkuda floorale ja faunale sobivaid elupaiku ning samas tagada inimestele vajaminevad hüved.
Publikatsioonid UudisedSeotud teemad
Rabariigina on puhta joogivee olemasolu meie jaoks tavaline nii põhjaveekihtides kui ka pinnaveekogudes. Kliimatingimuste ja vähese elanike arvu tõttu oleme harjunud värske veega, kuid peame parandame vee taaskasutamise harjumusi tegevuste puhul, kus puhast magevett saab säästa. See nõuab eriprojekte rabade ja rannikualadega.
Publikatsioonid UudisedSeotud teemad
Kõigest 10% Eestimaast on intensiivses kasutuses põllukultuuride all. Kogu põllumajanduse all olevast alast on umbes 23% mahemaa. Suurt osa majandatakse keskkonnasõbralikult, enamikku taimekaitsevahendeid ja/või mineraalväetisi ei kasutata. Steroide ei kasutata ning ka geenmuundatud taimede kasvatamine on Eestis keelatud.
Publikatsioonid UudisedSeotud teemad