Linn on inimese poolt tehislikult loodud keskkond ning loodus on sunnitud sellest tulenevate muutustega pidevalt kohanema. Linde on maailmas üle 10 000 liigi, nende vajadused elukohale erinevad liigiti. Varasemalt on paljudel linnalindudel olnud koht, kuhu pesa rajada – olgu selleks siis maja fassaadipraod, räästad või vanad kinni katmata ventilatsioonitorud. Majade rekonstrueerimine, parem soojustamine ja uudne arhitektuur on aga paljud lindudele sobivad pesitsuspaigad ära kaotatud ning seetõttu on õõnespesitsejate arvukus linnades vähenemas.
Lisaks arhitektuurile mõjutavad lindude arvukust ka rohealade olemasolu, eraaedade rohkus ja toidu kättesaadavus. Mõned linnuliigid on kohandunud elama inimeste läheduses, ehitades oma pesa näiteks maja räästa alla. Energia säästmiseks loodud uued ehituslikud nõuded ja tänapäevased moodsad ehitised on aga tekitanud olukorra, kus linnalindudel ei ole enam mõrasid, pragusid ega avatud ventilatsiooniavasid, kuhu oma pesa rajada.
"Linnud on keskkonnaseisundi indikaatorid, kui neil läheb halvasti, siis teame, et varsti läheb halvasti ka meil."
Roger Tory Peterson
Lindude elutingimuste parandamiseks on võimalik paigaldada pesakaste. Pesakastide paigaldamine aitab luua pesitsuspaiku linnades ning kompenseerida neid ajutiselt häiritud majandusmetsades ja põllumajanduslikel maadel. Pesakastid pakuvad lindudele elukohta ja kaitsevad neid halva ilma või kiskjate eest. Veel on elutingimuste parandamiseks võimalik luua uusi rohealasid ning istutada puid ja põõsaid, kuna need on samuti osadele lindudele elupaigaks.