ISTUTADES TULEVIKKU

Istutades metsa, istutame tulevikku. Aitame kokku viia maaomanikud ja metsaistutajad!

AITAME KAASA

Euroopa Liit on võtnud sihiks istutada Euroopasse aastaks 2030 juurde kolm miljardit puud. Loodushoiu Fond annab oma panuse, viies kokku maaomanikud, kes soovivad oma maid metsastada või taasmetsastada, ning inimesed ja organisatsioonid, kes on valmis selles kaasa lööma.

Puude istutamine raiesmikele on tähtis, ent veelgi suurem on kliimakasu siis, kui metsastatakse alasid, kus enne puid ei kasvanud – näiteks söötis karjamaid. Kaardistame selliseid võimalusi, räägime läbi maaomanikega ning kanname hoolt selle eest, et kasvama saaks neile aladele just kõige sobivamad puud.

Istutamises kaasalöömiseks on mitmeid võimalusi:

1. Kui oled maaomanik ning otsid inimesi, kes võiksid aidata sul uue metsapõlve kasvama panna, võta ühendust. Organiseerime sulle tublid töökäed, taimed ning maapinna ettevalmistus olgu sinu poolt. 

2. Kui soovid kasvama panna oma puu, tee palun 5-eurone makse siit ning me paneme sinu eest puu kasvama. Saadame sulle ka koordinaadid, et saaksid selle metsatuka sirgumist, kus sinu puuke sirgub, vaatamas käia! Muidugi võid teha oma panuse ka rohkem kui ühe puu istutamiseks – näiteks üks puu igale pereliikmele või töökaaslasele.  

3. Kui  oled ettevõte ja soovid oma tegevuse kliimamõju kompenseerida puude istutamisega, siis sina sead eesmärgi ja meie istutame vajaliku arvu puid. Näiteks võid iga sinu juurest tehtud ostu pealt kasvama panna ühe puu, või siis määrad ära, kui suure ala sooviksid (taas)metsastada ning meie ütleme sulle, kui mitu puud sinna kasvama on vaja panna. Võid ka välja arvutada oma tegevuse süsiniku jalajälje ning me aitame seda kompenseerida. 

4. Kui soovid sõpruskonna, klientide või töökaaslastega veeta kolm mõnusat tundi looduses, siis korraldame sulle meeldejääva koolituspäeva.  Värske õhk, näpud mullas, hiljem näiteks talgusupp  ja teadmine, et oled just aluse pannud uuele metsapõlve. Järgmiste aastakümnete jooksul saad selle metsa sirgumisele hoopis teise tundega kaasa elada!

Igaühe loodushoid algab igaühe enese panusest looduse hüvanguks.

Loodushoiu Fond

Anna oma huvist aegsasti märku, eelregistreeru 2022. aasta sügisistutusele või 2023. aasta kevad- või sügisistutusele, võttes ühendust e-posti või telefoni teel. Võta ühendust ka siis, kui soovid oma mõtet alles arutada. 

 

E-post: ain@loodushoiufond.ee
Mobiil: ‪+372 5883 5055

Projekti eesmärgiks on juhtida tähelepanu metsauuenduse olulisusele, metsade arvukuse suurendamise olulisusele ning läbi kahe eelneva panustada Euroopa kliimaeesmärkidesse, mis omakorda aitavad leevendada kliimamuutuste mõjusid. 

Tulevikku saame istutada ainult tänu meie võrgustikku kuuluvatele eramaaomanikele, kes lubavad seda oma maal teha. Istutamises saavad kaasa lüüa nii eraisikud kui ka organisatsioonid, abi on nii rahalisest panusest kui ka käed-külge-lähenemisest!

Close modal

Logi sisse

või

Kontot veel ei ole?

Loo tasuta konto kohe